KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16003513

nr 1600 3513

Olle Skogman

(1878-1968), Sverige

Oljemålning, Segelbåt yill havs. Signerad. Olja på duk, 46x74 cm, yttermått inklusive ram: 58x86 cm

Olof (Olle) Amandus Skogman, svensk bildkonstnär född 1878, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 26 februari 2024
kl 19:36:15

26/2 18:10:52 1      Vinnande bud

Olle Skogman

Läs mer om Olle Skogman